Оппозиционеры связывают инвестфорум в Мариуполе с желанием Ахметова укрепить свою власть на Донбассе

28.10.2019 12:00:00

Оппозиционные силы связывают инвестфорум в Мариуполе, который должен пройти завтра, 29 октября, с желанием олигарха Рината Ахметова укрепить свое влияние на Донбассе. Открытое письмо к президенту Владимиру Зеленскому и премьер-министру Алексею Гончаруку оппозиционеры разместили на своей странице в Facebook:
 
"Президент Володимир Зеленський та прем'єр- міністр Олексій Гончарук - Прем'єр-міністр України
 
В умовах російської військової агресії Донеччина та Луганщина конче потребують зовнішніх інвестицій. Не тільки фінансових задля розбудови та відновлення повноцінного економічного розвитку регіону, але й гуманітарних задля зміни ментальної свідомості громадян як запоруки сталого розвитку та подолання міграційної кризи.
 
Ми наголошуємо, що такі зміни неможливі без перезавантаження старої системи влади та безпосередньої участі громадськості, підприємців, місцевих політиків нового формату та прогресивних верств населення.
 
Саме тому з надією на кардинальні зміни ми цілком підтримали проведення першого Інвестиційного форуму в Маріуполі!
 
Однак, з обуренням вимушені констатувати: на сьогодні Форум перетворено на симулякр через залучення до організації та прийняття рішень структур олігарха Ріната Ахметова та підконтрольної йому місцевої влади, зокрема Фонду розвитку Маріуполя, мерії та пов’язаного з ними бізнесу.
 
За останні роки через таку лояльність державної влади та співпрацю з імперією Ахметова на Донеччині повністю знищено будь-який альтернативний бізнес, що не працює на інтереси олігарха, а життя громадян перетворено на кріпацтво.
 
Зараз, завдяки вже вашій лояльності, відбуваються ті самі процеси. Структурами Ахметова, яким ви доручили організацію Форуму, усунуто від участі в ньому всіх незалежних підприємців, представників громадянського суспільства та журналістів.
 
У підсумку Форум перетворено з обнадійливої події на піар-акцію з відбілювання подальшого впливу олігархату на Донецьку та Луганську область. А результатом стане фактичне інвестування в рабство через структури олігарха Ахметова.
 
Ми висловлюємо категоричну незгоду з подібним відкритим політичним зговором та продовженням політики здачі регіону у володіння Рината Ахметова
Ми вимагаємо від Президента та Прем’єр-міністра:
- негайно переглянути політику співпраці з олігархами нашого регіону
- продемонструвати обіцяну боротьбу з олігархатом, примусивши здійснити невідкладні заходи екологічної безпеки та зупинивши екологічну катастрофу в Маріуполі
- забезпечити відсторонення Ахметова та будь-кого з інших олігархів від політичного впливу на економічний розвиток регіону
- припинити поглиблення процесу перетворення Донбасу у регіон з моноекономікою
 
Ми звертаємось до потенційних інвесторів з проханням
- не надавати фінансових ресурсів, консультацій та інвестицій у будь-якому вигляді жодній структурі Ріната Ахметова, якими би форумами це не намагались легалізувати
- ініціювати створення зовнішнього незалежного органу з моніторингу та контролю за проходженням інвестицій задля досягнення задекларованої мети розбудови регіону.
 
Зупинимо легалізацію олігархічного впливу Ахметова, як бенефіціара інвестицій на відновлення та розбудову Донбасу.
 
Не інвестуй в кріпацтво, не інвестуй в рабство, не інвестуй в Ахметова, не інвестуй в смерть!
 
Ми закликаємо усі політичні партії, громадські організації, представників громадського суспільства та журналістів підтримати та приєднатися до наших вимог шляхом підписання цієї заяви.
 
Запрошуємо усіх вийти разом та продемонструвати єдність в боротьбі за справднє майбтнє Донбасу!
 
Майбутнє важливіше за особисті амбіції та політичні бонуси!
 
Заява відкрита для підпису та підтримки!"
 Присоединяйтесь к нам