Чому молодь обирає Нацгвардію? (ФОТО)

23.12.2019 16:00:00

Слобожанські, сумські та маріупольські гвардійці отримали нових побратимів. У військових частинах Східного оперативно-територіального об’єднання присягнули призовники з усіх регіонів України.
 
Віталію Базаю 21 рік. За його плечима навчання у Полтавському університеті за фахом фінанси та банківська справа. Проте, за короткий час зборів молодого поповнення, він зрозумів, що тепер мріє про офіцерські погони:
 
«Під час служби у 5 Слобожанській бригаді я збагнув, що хочу вступити до Академії НГУ та отримати військові підготовку відповідного рівня, щоб потім стати командиром. Я хочу навчати інших солдатів, захищати Батьківщину, бути в усьому прикладом. Відчуваю, що це моє!», – розповів строковець Віталій Базай. Сьогодні, крім нього до лав 5 Слобожанської бригади приєдналися ще 14 військовослужбовців. З них – 2 дівчини.
 
Для хлопців – рукостискання, для дівчат квіти. Сьогоднішня присяга особлива для усіх – гвардійців, їх рідних та близьких. Тут і сльози радості, і щирі посмішки гордості. Словом, емоцій під час ритуалу військової присяги ніхто не шкодував, і це на все життя закарбується в пам'яті 18 призовників Сумського батальйону. Частина з них – строковці, частина – контрактники. 
 
«За спеціальністю я кухар і люблю свою професію», - розповідає Тимур Шахмірзаєв. – «Але у моїй родині є військові. Мій тато служив у повітряно-десантних військах. І з часом я теж захотів стати військовим. Чесно кажучи не хочу бути просто солдатом. Плани на майбутнє – дослужитися до офіцерського звання». 
 
Поряд у строю - Катерина Васильченко. Прийшла на контракт, свідомо пов'язавши, щонайменше, три роки свого життя із Нацгвардією. Переконує: за місяць навчального збору не відчула жодних надмірних складнощів, хоча й жодних поступок не мала. 
 
«В першу чергу я – солдат, а вже потім жінка. Хоча зізнаюся – відчуваю певний спокій, постійно перебуваючи в оточенні таких чоловіків. Гвардійкою вирішила стати абсолютно свідомо, і не шкодую про свій вибір. Цей вибір розділяє і мій син, правда йому лише п'ять років, але мама у військовій формі йому дуже подобається», - розповідає Катерина Васильченко. Доньку підтримує її мама:
 
«Я спочатку була проти її рішення. Але моя категоричність зникала щоденно і врешті я погодилася з її рішенням. Сьогодні дивлюся на свою доньку і розумію - вона зробила правильний вибір, я пишаюся нею і розумію, що вчинила правильно, коли не стала на заваді її починання», - говорить мати гвардійки Надія Шкурат. 
 
У Маріуполі гвардійці також склали військову присягу. Першим поповнення привітав начальник Східного територіального управління НГУ. 
 
«Ви стали повноправними учасниками величезної структури, яка покликана захистити честь і незалежність України. Військова присяга – це обітниця справжнього захисника своєму народу. Бажаю вам мудрості, терпіння, військової дисципліни!» – підкреслив полковник Олег Сахон
 
Маріупольських гвардійців благословив на чесне та самовіддане служіння протоієрей Любомир: «Молитва завжди була на устах наших воїнів. Нехай покров Божої матері стелиться над вашими головами, а Святий дух ніколи не залишає Вас». 
 
У день прийняття військової присяги в Маріупольській бригаді був проведений також День відкритих дверей. Гості та рідні військовослужбовців отримали змогу побачити в яких умовах служать гвардійці, оглянути зразки зброї, спеціальних засобів та новітньої техніки, яка використовуються під час виконання службово-бойових завдань в районі проведення ООС.
 
За матеріалами військових частин Східного оперативно-територіального об’єднання НГУ
 Присоединяйтесь к нам