Танковий підрозділ "Азова" святкує шестиріччя (ФОТО i ВIДЕО)

22.01.2021 11:03:00

Шість років тому, 21 січня 2015 року, бойову родину «азовців» поповнив танковий підрозділ «Холодний Яр». Тоді в Маріуполь привезли перші «азовські» танки, документи на них та відповідний однострій для бійців. Від того часу в спецпідрозділі Нацгвардії відкрилася нова сторінка історії - історії про те, як висока вмотивованість бійців перетворила ОЗСП «Азов» на підрозділ, оснащений важкою технікою, зокрема танками, які вдалося підкорити звичайним добровольцям.
 
Після формування підрозділу, азовці вирушили до Харкова на теоретичну підготовку на базі Військового інституту танкових військ. Там бійці проходили як індивідуальну підготовку за спеціальністю, так і злагодження екіпажів, а потім на полігоні «Башкирівка» вчилися водіння та стрільби. Наприкінці лютого 2015 року, після того, як новостворений танковий підрозділ пройшов базову підготовку, танкісти повернулися та чекали моменту, коли підрозділ отримає власні танки. Цей момент настав 3 березня 2015 року.
 
Після отримання «Азовом» бронемашин їх одразу залучили до виконання бойових завдань – танкісти обороняли селище Широкине до часу, коли було прийнято рішення вивести звідти важку техніку. Тоді ворог навіть прозвав азовські Т-64 Б1М «чорними пантерами» та поширював фейки про те, що ці бронемашини були отримані з-за кордону. Після Широкиного азовські танки брали активну участь у протидесантній обороні поблизу Маріуполя, під час якої набували нових знань та навичок, підвищували рівень кваліфікації. А далі, у 2019-му, була Світлодарська дуга – там на «азовців» чекала бойова ротація терміном у 8 місяців.
 
Ще восени 2014-го ніхто і подумати не міг, що окремий загін спеціального призначення «Азов» вже в найближчому майбутньому досягне таких масштабів. Більшість бійців, яка поїхала в Харків в січні 2015-го, до цього навіть не бачила танків наживо. Та це їм не завадило за короткий термін опанувати цю бойову машину на найвищому рівні та навіть вирушити з нею на фронт.
 
Зараз танкова рота «Азову» має 10 танків і продовжує творити історію, бере участь у виконанні ключових бойових завдань підрозділу, демонструє найкращі показники на різноманітних змаганнях, зростає кількісно та професійно.
 
З нагоди свята азовців-танкістів привітали екскомандир танкової роти «Шплінт» та бійці, які служили у складі танкового підрозділу «Азову» у часи, коли він тільки почав формуватися.
 
Група інформації та комунікації військової частини 3057
 
 
 
 
 
 


Присоединяйтесь к нам